חדשות

השר סמוטריץ' האריך את הפטור ממס על משקאות ממותקים

בניגוד לעמדת מומחי הבריאות, שר האוצר הנחה את רשות המסים להאריך את הצווים לביטול המס על השתייה הממותקת, שאמורים היו לפוג בסוף השנה

משקאות ממותקים. צילום: שאטרסטוק

ביטול הפטור על המס שהונהג על משקאות ממותקים יוארך, כך החליט השבוע (ג') שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', בניגוד לעמדת משרדו. העמדה המקצועית היא שביטול המס יקטין את הכנסות המדינה ממסים זאת לצד הגבלת השפעה השלילית של צריכת שתייה המתוקה על בריאות הציבור.

השר סמוטריץ' הנחה את רשות המסים להאריך את הצווים לביטול המס על השתייה הממותקת, שאמורים היו לפוג בסוף השנה. המס על שתייה ממותקת, שהוחל בתחילת שנת 2022, בוטל על ידי הממשלה הנוכחית בסוף חודש מרץ השנה כשהשר סמוטריץ' חתם על צו לביטול כל המס על המשקאות הממותקים.

בתגובה לצו שניתן בחודש מרץ, קרא ארגון הרוקחות בישראל להישמע למומחי הבריאות ולהיגיון ולחזור מההחלטה שתפגע בבריאות של כולנו: "ביטול המס על משקאות סוכר הוא צעד לא אחראי בעל השלכות מרחיקות לכת לטווח הארוך על בריאות הציבור. ביד אחת הממשלה מקדמת תכניות בריאות וחינוך לתזונה נכונה באמצעות משרד הבריאות, ואילו ביד השנייה, באמצעות משרד האוצר, פועלת הממשלה להורדת המס על משקאות סוכר, דבר שרק יגביר את הצריכה שלהם".

הארגון הדגיש את הנטל הכלכלי על קופת המדינה ומערכת הבריאות כתוצאה ממגיפת ההשמנה, ששתיית משקאות ממותקים תורמת לה ישירות.

נושאים קשורים:  שר האוצר בצלאל סמוטריץ',  מס על משקאות ממותקים,  חדשות,  השמנה
תגובות
08.12.2023, 11:59

מהות השלטון בעת הזאת - כאילו החלטה למען החלשים והעניים אבל למעשה פוגעת בעיקר בהם, הן בריאותית [יותר תחלואה ותמותה] והן כלכלית כי יקטין את הכנסות המדינה והם יפגעו ראשונים. החלטה הבוגדת באחריות הממשלה והשר לפעול לטובת האזרחים.

08.12.2023, 12:05

..."ארגון הרוקחות בישראל קרא להישמע למומחי הבריאות ולהיגיון" ... לבקש/לצפות הגיון בביטול המס הזה זה בעצמו לא הגיוני !!!

אנונימי/ת
08.12.2023, 12:13

אין שכל אין דאגה

10.12.2023, 06:01

ההגיון הרפואי וההנחיות המקצועיות לא מצליחים להבקיע את חומת הפופוליזם המטופש של סמוטריץ