חדשות

שתיית כוס יין עם הארוחות מפחיתה את הסיכון לסוכרת סוג 2

ניתוח נתוני בריאות של יותר מ-300 אלף איש בבריטניה מצא: צריכת אלכוהול, בעיקר יין, עם הארוחות קשורה בסיכון נמוך יותר לפתח סוכרת

כוס יין. אילוסטרציה

שתיתם ארבע כוסות יין בארוחת החג? הממצאים האלה הם בשבילכם. על פי מחקר ראשוני שהוצג לאחרונה בכנס בריאות קרדיומטבולית של איגוד הלב האמריקאי לאפידמיולוגיה, מניעה ואורח חיים בריא, נמצא כי שתיית יין עם הארוחות מפחיתה את הסיכון לפתח סוכרת מסוג 2. מילת המפתח כמובן היא לצרוך במתינות ולשלב באופן מדוד עם הארוחות.

במחקר זה, שפורסם ב-medicalxpress, בדקו החוקרים במיוחד את ההשפעה של שתייה מתונה הקשורה לסוכרת מסוג 2. המשתתפים במחקר נבדקו בין השנים 2006-2010 ונאספו מהם נתונים במשך 11 שנים שהיו על בסיס 312,400 נתונים של מבוגרים מה-Biobank של בריטניה שדיווחו על עצמם כצרכני אלכוהול קבועים.

המשתתפים לא היו סוכרתיים ולא היו להם מחלות לב וכלי דם או סרטן בזמן ההרשמה למחקר. כמו כן, אנשים שהפחיתו את צריכת האלכוהול שלהם עקב מחלה, ייעוץ רופא או הריון, לא נכללו במחקר. הגיל הממוצע של המשתתפים היה כ-56 שנים, מעט יותר ממחצית מהמבוגרים היו נשים ו-95% היו מבוגרים.

בניתוח המחקר נמצא כי במהלך ממוצע של כמעט 11 שנות מעקב, כ-8,600 מהמבוגרים במחקר פיתחו סוכרת מסוג 2. הנתון המעניין הוא שצריכת אלכוהול עם הארוחות היתה קשורה בסיכון נמוך ב-14% לסוכרת מסוג 2 בהשוואה לצריכת אלכוהול ללא אכילת מזון.

היתרון הפוטנציאלי של שתייה מתונה בסיכון לסוכרת מסוג 2 היה ברור רק בקרב האנשים ששתו אלכוהול במהלך הארוחות, אם כי הזמן הספציפי של הארוחות לא נבדק במחקר זה. כמו כן, הקשר המועיל בין שתיית אלכוהול בארוחות לבין סוכרת מסוג 2 היה הנפוץ ביותר בקרב המשתתפים ששתו יין לעומת סוגי אלכוהול אחרים.

צריכת יין, בירה ומשקאות חריפים נקשרה במחקרים קודמים עם סיכון לחלות בסוכרת מסוג 2. מסקנה מעניינת מתוך המחקר היא שבעוד שכמות גבוהה יותר של צריכת יין בין הארוחות היתה קשורה לסיכון נמוך יותר לסוכרת מסוג 2, כמות גבוהה יותר של בירה או משקאות חריפים היתה קשורה לסיכון גבוה יותר לסוכרת מסוג 2 ואילו כוס אחת של יין במהלך הארוחה הפחיתה את הסיכון לכך.

"המסר מהמחקר הזה הוא ששתיית כמויות מתונות של יין עם הארוחות עשויה למנוע סוכרת מסוג 2. זאת, אם אין לך מצב בריאותי אחר שעלול להיות מושפע לרעה מצריכת אלכוהול מתונה ובהתייעצות עם רופא. חשוב כמובן לבדוק את מידת ההשפעה באמצעות מד סוכר רציף וללא דקירות", אומר פרופ' חוליו ויינשטיין, מנהל יחידת מחקרי הסוכרת במרכז הרפואי וולפסון ורופא סוכרת בכיר במרכז DMC לטיפול בסוכרת.

"מחקר זה מצטרף למחקר שבוצע לפני יותר מעשור בארץ שבו הוכח כי שתיית כוס יין ביום, עם ארוחת הצהריים או הערב, עשויה להוריד את רמות הסוכר למחרת היום בצום, בקרב חולי סוכרת מסוג 2".

פרופ' ויינשטיין מוסיף: "למי שלא שותה אלכוהול כלל, מומלץ להיוועץ עם רופא כדי להבין האם ישנם סיכונים אפשריים בהתאם למצבו הרפואי, אך למי שכבר רגיל לשתות אלכוהול, המפתח הוא לשתות שתייה מתונה בצורה של כוס יין אחת מדי יום לנשים ועד שתי כוסות מדי יום לגברים. מבחינה מדודה, הכמות היא עד 14 גרם או כ-150 מ"ל יין ביום לנשים ועד 28 גרם, או כ-300 מ"ל  יין מדי יום לגברים".

נושאים קשורים:  פרופ' חוליו ויינשטיין,  סוכרת סוג 2,  יין,  אלכוהול,  מחקר,  חדשות
תגובות
25.04.2022, 22:11

כמו חברות תרופות רבות, גם יצרני האלכוהול מעדיפים משום מה להסתפק במחקרי עוקבה עתירי הטיות ולא מקדמים ניסויי הקצאה אקראית (RCT). RCT הם אמינים בהרבה ובסבירות גבוהה יפריכו את טענת התועלת לגבי סוכרת.